Home Tournament Results 2011 Calendar News Documents Sponsors Board Contact

Welcome

to the new home of the New Holstein Soccer Association

Tournament Results 2011

U-8 Coed

1st Place: Manitowoc Lake to Lake

2nd Place: Kiel Tammies Cleaning

3rd Place: New Holstein Scholz

Participation Metals:

New Holstein Schleh

New Holstein Brenner

Kiel New York Life

New Holstein Krueger

 

U-10 Girls

1st Place: SF Little Lady Falcons

2nd Place: Kiel- Dairy Queen

3rd Place: Menasha Mustangs

Participation Metals:

New Holstein- Lisowe

New Holstein- Steiner

New Holstein- Mirshberger

Kiel- Meggers

Kiel- Van Horn Auto

 

U-10 Coed

1st Place: Fondy Phoenix

2nd Place: Kiel Marshall Sign

3rd Place: Sheboygan Attack

Participation Metals:

New Holstein Kickers

Kiel- Roeck's

Kiel- Calumet Medical

Northern Stars

Marshfield Inferno- Hoffman

Marshfield Inferno- Reeser

 

 

U-11 Girls

1st Place: Appleton Soccer Club

2nd Place: Watercities Stingrays

3rd Place: Kasa Stringers

All other teams that Participated:

Kiel

New Holstein Kickers

Fondy Phoenix- Kubolik

USA Allouez Stride-White

Fondy Phoenix- Winter

Fondy Phoenix- Red

NLSA Inferno

USA Allouez Stride- Blue

HOV Dynamite

Twin City Connect

KASA Red Hots

 

U-11 Coed

1st Place: Hartford United

2nd Place: New Holstein Kickers

3rd Place: Northern Stars

All other teams that Participated:

PVYSC Lighting

Electric City Power

New London Fire

Kiel

FC Magic Thunderbirds

U-12 Girls

1st Place: FC Green Bay

2nd Place: Manitowoc Goalgetters

3rd Place: Hartford United

All other teams that Participated:

ASC Comets

Foxx Soccer

Fondy Phoenix

Plymouth

Marshfield Inferno

FC Magic- Strikers

Kiel

U-12 Coed

1st Place: Kasa Raptors

2nd Place: Hartford United

3rd Place: New London Polar

U-13 Girls

1st Place: Fondy Phoenix

2nd Place: Kiel

All other teams that Participated:

New Holstein Kickers

Twincity Fusion

ASC Tigers

EC Powers

U-13 Coed

1st Place: SC United Cobras

2nd Place: New Holstein Kickers

3rd Place: Kimberly Galaxy

All other teams that Participated:

Kiel

Neenah Revolution

Plymouth Blaze

 

U-14 Girls

1st Place: Hartford-Black

2nd Place: Manitowoc Goalgetters

3rd Place: Sheboygan United

All other teams that Participated:

Kiel

WCSC Wombats

Hartford United- White

Fondy Phoenix

Evansville Ambush

U-14 Coed

1st Place: SCU Blue Rapids

2nd Place: Hartford United

3rd Place: Goalgetters

U-15 Girls

1st Place Fondy Phoenix

2nd Place New Holstein

2nd Place Foxx Soccer

3rd Electric City

 

U-16 Coed

1st Place: E C Power

2nd Place: Brownsville

3rd Place: Northern Stars

All other teams that Participated:

NLSA Burn

Kasa  Twisters

 

U-19 Coed

1st Place: Hartford United

2nd Place: Foxx Soccer

3rd Place: KASA United

All other teams that Participated:

Kiel

New Holstein Kickers